• rozwiń

Jak zakupy, to dziś - jutro święto

Jak zakupy, to dziś - jutro święto
Foto: TVN24 Foto: Zakupy? Albo dziś, albo dopiero w piątek

Nie zapomnij zrobić dziś zakupów - jutro uzupełnienie zapasów w lodówce może okazać się niemożliwe. 11 listopada to narodowe święto - i jeden z dwunastu dni w roku, gdy prawo nakazuje zamknięcie prawie wszystkich sklepów.

W tym dniu za ladą lub przy kasie handlować mogą tylko ich właściciele sklepów, albo osoby, które zostaną zatrudnione na umowę-zlecenie. Nie może to być żaden z pracowników zatrudnionych na stałe - oni mają tego dnia wolne.

Przepisy na specjalnych zasadach traktują tzw. placówki użyteczności publicznej. Do tej grupy zalicza się np. stacje benzynowe czy apteki. Takie placówki mogą 11 listopada pracować normalnie, a za lada mogą stać etatowi pracownicy.

Zakaz handlu obowiązuje w Nowy Rok, pierwszy i drugi dzień Wielkanocy, 1 maja, 3 maja, Zielone Świątki, Boże Ciało, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada), Święto Niepodległości (11 listopada) oraz pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane