• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jak zachęcić inwestorów do lokowania kapitału w Polsce?

Jak zachęcić inwestorów do lokowania kapitału w Polsce?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Baniak: Polska przyjazna dla inwestorów

Polska jest przyjaznym krajem dla zagranicznych inwestorów - przekonywał w TVN CNBC Biznes wiceminister gospodarki Rafał Baniak. Jako dowód na to podał, że w tym roku zagraniczni inwestorzy mogą zainwestować w Polsce nawet 7 mld euro.

Minister wyjawił, że w najbliższym czasie w Polsce ma pojawić się duży inwestor z branży motoryzacyjnej. Nie chciał jednak podać jego nazwy. Ujawnił natomiast przybliżoną wartość potencjalnej inwestycji. - Mówimy o kwotach liczonych w setkach milionów euro - powiedział Baniak.

Na pytanie, czy inwestorem jest Mercedes, stanowczo zaprzeczył. - Na razie Mercedes rozważa możliwość inwestowania w Polsce, ale pod uwagę bierze także Rumunię. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - mówił Baniak.

Zachęty dla inwestorów

Wiceminister przekonywał, że Polska jest przyjazna dla inwestorów. - Obok zachęt już istniejących - mówię tu o specjalnych strefach ekonomicznych, programach, jakie adresujemy do inwestorów, którzy chcą w Polsce zaistnieć - pracujemy nad programem operacyjnym "Innowacyjna gospodarka", gdzie jest przewidziane ponad miliard euro na wsparcie inwestorów w najbliższych latach - stwierdził.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane