• rozwiń

"Jak TP będzie współpracować, to jej nie podzielimy"

"Jak TP będzie współpracować, to jej nie podzielimy"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Streżyńska: decyzja ws. podziału TP w połowie roku

Podział TP nadal stoi pod znakiem zapytania. - Nie wycofujemy się z tego pomysłu. W połowie roku podejmiemy decyzje. Wszystko zależy od tego, czy TP będzie współpracować z innymi operatorami - powiedziała w TVN CNBC Biznes prezes UKE Anna Streżyńska.

- Jeśli Telekomunikacja Polska nie blokowałaby dostępu operatorom komercyjnym i doszłoby m.in. do uwolnienia pętli lokalnej, UKE nie mógłby dokonać podziału operatora - powiedziała szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

- Nie wycofujemy się - podkreśliła Streżyńska. Sprecyzowała, że wyniki analizy powinny być znane ok. czerwca-lipca. UKE musiał unieważnić pierwszy przetarg na wykonanie analiz, co spowodowało miesięczne opóźnienie.

Moje osobiste zdanie jest takie, że każdy z operatorów zasiedziałych powinien być podzielony na część hurtową i detaliczną. (...) Prowadziłoby to do jednolitych warunków działalności każdego z operatorów i dałoby największą przejrzystość w działalności operatora i przepływach finansowych.

Anna Streżyńska, UKE

Według słów Strezyńskiej, gdyby spółka udostępniła pętlę lokalną, byłaby to "bardzo duża przeszkoda", by podzielić Telekomunikację Polską. - Będzie to oznaczało, że środki regulacyjne (...) odniosły swoje rezultaty, a ustawa pod tym względem jest dość jednoznaczna. Chyba że w innych dziedzinach działalności TP, w innych obszarach udostępniania sieci na rzecz operatorów niezależnych, będziemy mieć poważne problemy - wówczas wracamy do idei funkcjonalnej separacji - stwierdziła szefowa UKE.

Prezes Urzędu oceniła, że gdyby decyzja o podziale nie była regulowana przepisami prawa, a zależała wyłącznie od decyzji regulatora, zdecydowałaby się na podział. - Moje osobiste zdanie jest takie, że każdy z operatorów zasiedziałych powinien być podzielony na część hurtową i detaliczną. (...) Prowadziłoby to do jednolitych warunków działalności każdego z operatorów i dałoby największą przejrzystość w działalności operatora i przepływach finansowych - stwierdziła Streżyńska.

Mobilna telewizja jeszcze w tym roku?

- Są prowadzone testy, tyle że terytorialnie okrojone. Ale są obiecujące - stwierdziła Anna Streżyńska pytana o telewizję mobilna, czyli dostępną w telefonach komórkowych. To oznacza, że istnieje realna szansa, że w tym roku będziemy mogli zobaczyć nasze ulubione programy telewizyjne na ekaranach telefonów.

- Już teraz widzimy, że zainteresowanie jest spore. Czy nowa telewizja zdobędzie widzów, zależy od ceny. Jeśli będzie za wysoka, to może nie być chętnych na tę usługę - dodała.

Więcej szczegółów na ten temat na stronie www.tvncnbc.pl

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane