• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Jak sprawdzić rynek przed otwarciem firmy? Blajer wyjaśnił

Masz dług? Paweł Blajer wyjaśnił, co zrobić Odtwórz: Masz dług? Paweł Blajer wyjaśnił, co zrobić
Masz dług? Paweł Blajer wyjaśnił, co zrobić "Źródło: TVN24 BiS"

Jak za darmo zbadać rynek przed otwarciem firmy? Jak zwiększyć szanse prowadzonego biznesu? Jak dopasować ofertę do potrzeb klientów? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" TVN24 Biznes i Świat.

Przed otwarciem własnego biznesu warto sprawdzić, jakie na danym rynku jest zapotrzebowanie na usługi bądź towary, które chcemy sprzedawać. 

Prof. Robert Kozielski z Uniwersytetu Łódzkiego przypomina, że badanie rynku nie gwarantuje sukcesu, ale redukuje poziom ryzyka.

Co zrobić?

- Osoba zakładająca firmę powinna zastanowić się, czy jej oferta rozwiązuje problemy klientów, a także, czy to, co proponuje jest lepsze, unikalne, inne od tego, co już funkcjonuje na rynku - tłumaczy prof. Kozielski.

Naukowiec radzi, że przed rozpoczęciem biznesu powinniśmy sprawdzić kilka kwestii. - Czy te produkty są już oferowane gdzie indziej, jaką mają cenę, jak wygląda oferta naszej konkurencji oraz to, czym nasza oferta będzie się różnić od oferty innych firm - wyjaśnia prof. Kozielski.

Obserwacja klientów

Kozielski doradza, aby sprawdzić, w jaki sposób ludzie obecnie rozwiązują problem, który my chcemy rozwiązywać działalnością naszej firmy.

- Obserwujemy naszych potencjalnych klientów, bo to oni będą wydawali pieniądze na nasze usługi lub produkty, które rozwiążą ich problemy - wyjaśnia prof. Kozielski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane