• rozwiń
  • WIG20 2343.31 +0.94%
  • WIG30 2682.19 +0.98%
  • WIG 60860.92 +1.11%
  • sWIG80 11911.25 +0.37%
  • mWIG40 4042.76 +0.67%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:24

Dostosuj

Temat: Biznes dla Ludzi

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Blajer podpowiada

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Odtwórz: Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Foto: TVN24 BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Izabela Kielczyk, psycholog biznesu: trzeba myśleć pozytywnie i nikogo nie udawać | Video: Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Szukasz pracy? A może czeka cię trudna rozmowa kwalifikacyjna? Sprawdź, w jaki sposób możesz przygotować się do spotkania o nową pracę, aby przekonać do siebie przyszłego szefa. Jak przekonać do siebie przyszłego pracodawcę? W programie "Biznes dla Ludzi" radziła Izabela Kielczyk, coach i psycholog biznesu.

- Jeszcze przed rozmową warto przypomnieć sobie wszystkie sukcesy, rzeczy, które udało nam się osiągnąć. Trzeba też zastanowić się jakie cechy nam w tym pomogły. Muszą to być konkretne cechy, bo powtarzanie sobie, że nam się uda, czy to, że "jesteśmy zwycięzcami" nie zawsze działa, bo zwykle nawet jak to powtarzamy, to w to nie wierzymy - twierdzi Kielczyk.

Zadbaj o wygląd

Równie ważną kwestią jest nasz wygląd. - Klasyka zawsze się sprawdza, ale możemy do niej dodać jakiś dodatek, który nas charakteryzuje, czyli np. czerwony pasek czy buty - uważa Kielczyk i dodaje, że przed rozmową o pracę warto sprawdzić z jaką firmą mamy do czynienia. - Może okazać się, że garnitur to wcale nie jest najlepszy ubiór, bo pracują tam ludzie kreatywni, którzy wyrażają to także przez strój - radzi trenerka biznesu.

Ważne jest też, aby przekonać pracodawcę, że to właśnie my jesteśmy idealnym kandydatem na dane stanowisko. - Trzeba przypomnieć te wydarzenia ze swojego doświadczenia i umiejętności, które będą potrzebne na stanowisku, o które się ubiegamy. Powinniśmy powiedzieć to, co podkreśli nasze atuty - dodaje.

Program "Biznes dla Ludzi" Pawła Blajera do obejrzenia na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane