• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Jak przygotować CV, by znaleźć pracę? Wyjaśnia Paweł Blajer

Znalazłeś portfel lub cenną rzecz? Blajer przypomina o podatku Odtwórz: Znalazłeś portfel lub cenną rzecz? Blajer przypomina o podatku
Znalazłeś portfel lub cenną rzecz? Blajer przypomina o podatku "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Jak zrobić wrażenie na pracodawcy za pomocą CV? Jak zarządzać własnym wizerunkiem? Jak ułatwić sobie znalezienie pracy? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertem w programie "Biznes dla ludzi".

Sytuacja na rynku pracy zmusza osoby szukające zatrudnienia do wznoszenia się na szczyty kreatywności. Coraz popularniejsze stają się niezwykłe CV, które już samym wyglądem wyróżniają się ze stosu innych wniosków.

Co zrobić?

Beata Rzepka, trenerka i coach kariery twierdzi, że przede wszystkim nasze CV powinno zawierać zdjęcie. - Nie jest to obowiązek, ale lepiej, gdy po prawej stronie CV umieścimy korzystne, kolorowe zdjęcie. Nie musi to być zdjęcie bardzo sztywne, legitymacyjne, w garniturze. Ważne, aby fotografia była wyraźna. Powinniśmy prezentować się do klatki piersiowej. Nasza twarz powinna być uśmiechnięta - uważa Rzepka.

Specjalistka radzi również, aby w CV nie stosować typowych czcionek. - Najczęściej, kiedy piszemy CV, to robimy to w czcionce, która jest z góry ustalona. Zwykle jest to Times New Roman lub Arial. Aby się wyróżnić warto spróbować zmienić czcionkę. Ważne jednak, aby była ona czytelna i nie miała zbyt wielu ozdobników. Taka z pozoru drobna zmiana sprawi, że nasze CV będzie wyglądało inaczej niż wszystkie inne - uważa trenerka.

Rzepka radzi również, aby w CV wyeksponować ciekawe zainteresowania. - Jeżeli mamy zainteresowania nietypowe, to oczywiście trzeba je wpisać, bo to nas wyróżni. Dobrze jest też podać np. adres bloga, który prowadzimy, a w którym opisujemy nasze pasje. Jeśli trenujemy np. karate i odnosimy sukcesy, to koniecznie trzeba się nimi pochwalić - dodaje ekspertka.

Na co uważać?

Trenerka kariery uważa również, że CV powinno wraz z listem motywacyjnym stanowić komplet. - Jeżeli wysyłamy dwa dokumenty CV oraz list motywacyjny, to one muszą wyglądać tak samo. Osoba czytające je musi od razu wiedzieć, że to jest komplet. W obu dokumentach musi być taka sama czcionka - wyjaśnia.

Program "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w TVN24 Biznes i Świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane