• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Jak przekazać 1 proc. naszego podatku?

Jak przekazać 1 proc. naszego podatku?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Zobacz jak przekazać jeden proc.

Każda rozliczająca się z fiskusem osoba może jeden procent podatku, który ma zapłacić, przekazać organizacji pożytku publicznego. Od tego roku zmieniły się jednak zasady przekazywania tych pieniędzy. O tym, jak to zrobić mówiła w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes Katarzyna Rzeżnicka, ekspert podatkowy PriceWaterhouseCoopers.

Do tej pory podatnik oprócz wskazania, komu chce przekazać pieniądze, musiał zrobić to osobiście. Od tego roku zasady się jednak zmieniły.

- Przelew na konto wskazanej przez nas organizacji pożytku publicznego będzie robił urząd skarbowy. My musimy tylko wskazać jedną z nich - mówiła w TVN CNBC Biznes Katarzyna Rzeżnicka. - Jedynym warunkiem jest złożenie naszej deklaracji podatkowej w terminie i wpisanie w odpowiednią rubrykę numeru KRS organizacji, którą chcemy wesprzeć - dodała.

Ekspertka przypomniała, że listę organizacji znajdziemy np. na stronach internetowych ministerstwa pracy i polityki społecznej. Są to wszystkie te jednostki, które miały status takiej organizacji w dniu 30 listopada 2007 roku.

Pytania o ulgi

Katarzyna Rzeżnicka odpowiadała także na pytania widzów i internautów dotyczące rozliczania ulgi internetowej we wszystkich konfiguracjach: przez osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą oraz rozliczające się wspólnie z małżonkiem. Ekspert rozwiewała też pojawiające się ciągle wątpliwości odnośnie odliczania ulgi na dziecko, rozliczania zysków i strat giełdowych, oraz płacenia podatków od dochodów uzyskanych za granicą.


Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

mkg/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane