• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jak PIT płaci więzień, a jak żołnierz z Iraku

Jak PIT płaci więzień, a jak żołnierz z Iraku
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Rozlicz się z "Twoim bratem PITem"

Jak mają się rozliczać podatnicy, który świadczą swoją pracę w niecodziennych warunkach, tacy jak np. żołnierze, czy więźniowie? Beta Kuszewska z firmy Kuszewska i Wspólnicy wyjaśniała to w podatkowym cyklu w "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes.

- Żołnierze zasadniczej służby wojskowej, którzy otrzymują żołd lub ci, którzy odbywają służbę zastępczą nie rozliczają się w ogóle. Natomiast żołnierze zawodowi rozliczają się jak normalni podatnicy - mówiła Beata Kuszewska. Ekspert podkreśliła, że w przypadku tych ostatnich opodatkowaniu nie podlegają np. dodatki za misje specjalne.

W przypadku więźniów zdarza się dość często, że pracują poza zakładem karnym. - Wtedy pracodawca musi przysłać PIT do zakładu i to tam osadzony jest rozliczany - wyjaśniała Beata Kuszewska.

Ekspert odpowiadała też na pytania widzów i internautów. Większość z nich dotyczyła ulgi prorodzinnej i internetowej dla rolników oraz pracujących na umowę zlecenie.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

mkg/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane