• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Jak opodatkować najbogatszych?

Jak opodatkować najbogatszych?
Foto: TVN24 Foto: Zyta Gilowska o podatkach dla bogaczy

Zyta Gilowska potwierdza: w ministerstwie trwają prace nad podatkiem, który ma wyciągnąć więcej pieniędzy z kieszeni najbogatszych Polaków. Premier szuka przykładów europejskich, jakie "można byłoby implementować".

Minister finansów przyznała, że w związku z pomysłem opodatkowania najbogatszych i przeznaczeniem tych środków na służbę zdrowia, premier polecił zbadanie, "czy tego rodzaju podatki występują w innych państwach europejskich i czy można byłoby któryś z nich implementować". - My się dopiero nad tym zastanawiamy, zbieramy informacje, kompletujemy dane - powiedziała Gilowska.

Na razie nie wiadomo, jakiego rodzaju obciążenie miałoby to być. Wiadomo jednak, że będzie to prawdopodobnie rozwiązanie stosowane już w niektórych krajach Europy Zachodniej.

Szefowa resortu finansów nie podała więc żadnych konkretnych przykładów rozwiązań, lecz jedynie wskazała na doświadczenia Hiszpanii, Francji i Finlandii, które zamierza analizować.

W związku z płacowymi postulatami strajkujących pielęgniarek premier Jarosław Kaczyński zapowiedział w ubiegłym tygodniu znalezienie rozwiązań, które pozwoliłyby sfinansować podwyżki z dodatkowych dochodów państwa uzyskanych z podatków od najwięcej zarabiających Polaków. - Jedyne wyjście, to większe dochody, a większe dochody to większe podatki - przekonywał Jarosław Kaczyński także w poniedziałek. Dodatkowe opodatkowanie miałoby dotyczyć ludzi zamożnych, którzy "płacą podatki symboliczne albo żadne" - twierdzi szef rządu.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane