• rozwiń

Temat: Biznes dla Ludzi

Jak napisać dobry list motywacyjny? Blajer radzi w programie "Biznes dla ludzi"

Jak napisać dobry list motywacyjny? Odtwórz: Jak napisać dobry list motywacyjny?
Foto: Shuttershock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Dobry list motywacyjny to większa szansa na dobrą pracę | Video: Jak napisać dobry list motywacyjny?

Jest zmorą dla szukających pracy, ale warto zainwestować w niego trochę czasu. List motywacyjny może być doceniony przez firmę, która szuka pracownika, jeśli będzie dobrze napisy. Jak to zrobić? Paweł Blajer radzi w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Na rynku pracy przeważnie bowiem listy motywacyjne są sztywne i nudne, a przede wszystkim nie pokazują motywacji kandydata na dane stanowisko.

Aby ułatwić przygotowanie listu motywacyjnego poniżej trzy przykładowe listy opracowane przez specjalistów z firmy Architekci Kariery. - List motywacyjny musi pokazywać motywacje kandydata, dlaczego chce pracować w tej firmie. Powinien zawierać kilka aspektów, jakie możemy wziąć pod uwagę - podkreśliła w TVN24 Biznes i Świat Beata Kapcewicz, prezes zarządu Grupy Architekci Kariery.

Oto kilka zasad: skieruj list do konkretnej firmy; pokaż związek między Tobą a firmą; pokaż jak rozumiesz swoje stanowisko; napisz, co możesz zaoferować.

PRZYKŁADOWY LIST MOTYWACYJNY - BARMAN

PRZYKŁADOWY LIST MOTYWACYJNY - CONCIERGE

PRZYKŁADOWY LIST MOTYWACYJNY - SPECJALISTA DS. PRODUKTU

Program "Biznes dla Ludzi" Pawła Blajera na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane