• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Jak kupić mieszkanie w czasie kryzysu

Jak kupić mieszkanie w czasie kryzysu
Foto: sxc.hu Foto: Deweloperzy pomogą, bo chcą zarobić

Jest sposób na kupno własnego M nawet w trudnych w czasach kryzysu. Mieszkań do wzięcia w stolicy jest mnóstwo, jednak mało kogo stać na ich kupno. Choć banki bardzo niechętnie udzielają teraz kredytów, z pomocą przychodzą deweloperzy.

Największym problemem przy uzyskiwaniu kredytu jest teraz konieczność wpłacenia wysokiego wkładu własnego. Dla większości klientów jest to bariera nie do przejścia. I tu wkraczają deweloperzy.

- Jesteśmy w stanie pomóc w sfinansowaniu wkładu własnego i w ten sposób pomóc w zakupie u nas mieszkania - mówi Paweł Hirny z firmy deweloperskiej Hirny BD.

To spore ułatwienie dla osób próbujących zdobyć fundusze na własne mieszkanie. Samodzielne uzyskanie kredytu jest bowiem bardzo trudne. Banki oprócz wkładu własnego coraz częściej dają również bardzo wysokie oprocentowanie kredytu. Nie lada wyzwaniem jest także znalezienie korzystnego kredytu w obcej walucie (np. we frankach szwajcarskich)

- Teraz taki kredyt jeśli chodzi o franki szwajcarskie proponują tylko trzy banki. Wcześniej to było ich zdecydowanie więcej - mówi Maciej Ciechomski, doradca kredytowy z firmy Expander.

Czytaj więcej i podyskutuj na tvnwarszawa.pl.

Oglądaj też "Witaj Warszawo" na TVN Warszawa od godz. 7 rano.

mwap/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane