• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Temat: Banki

Jak korzystać z karty kredytowej, aby uniknąć zbędnych opłat?

Karta kredytowa. Kredyt z okresem bez odsetkowym Odtwórz: Karta kredytowa. Kredyt z okresem bez odsetkowym
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Przy okresie bezodsetkowym, należy pamiętać żeby spłacać całość zadłużenia | Video: Karta kredytowa. Kredyt z okresem bez odsetkowym

- Używając karty kredytowej, nie musimy ponosić żadnych kosztów - zapewniał Jarosław Sadowski z Expandera w "Biznesie dla ludzi". Łukasz Kijki przepytał eksperta, jak posługiwać się takim plastikowym kredytem i na co zwracać uwagę, by złodziej nie wyczyścił nam konta, gdy karta wpadnie mu w ręce.

Karty kredytowe mają bezodsetkowy okres, który zazwyczaj wynosi 54-56 dni. Pozwala to na otrzymanie w kwocie przyznanego limitu nieoprocentowanej pożyczki.

- Jeżeli spłacimy całość i w terminie, to nie zostaniemy obciążeni żadnymi odsetkami. Jedynym kosztem jest opłata roczna lub miesięczna - mówi Jarosław Sadowski z Expandera.

Prowizja od wypłaty z bankomatu

Przy okresie bezodsetkowym należy pamiętać żeby spłacać całość zadłużenia. - Jeśli nie dopłacimy grosza, to bank nam naliczy odsetki od całej kwoty, a nie od tego jednego grosza - podkreśla Sadowski.

Taką kartą możemy wypłacić też pieniądze z bankomatu. Warto jednak pamiętać, że od gotówkowych wypłat naliczane są odsetki. Tak więc zapłacimy też prowizję wypłacając pieniądze z bankomatu.

Oprocentowanie karty kredytowej i kredytu jest bardzo zbliżone. Jedynym zagrożeniem w przypadku karty kredytowej, czy zwykłej karty płatniczej jest to, że może stać się łupem złodziei, którzy znając nasz numer karty i numer CVV2/CVC2, mogą np. kupić bilet lotniczy przez internet płacąc pieniądzmi z naszego konta.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane