• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jak Google zarobi na Street View

Jak Google zarobi na Street View
Foto: sxc.hu Foto: Google wstawi tu własną - lub opłaconą - reklamę

Google w wielu krajach wciąż zmaga się z oporami przeciwko swej usłudze Street View, pozwalającej na wirtualne spacery ulicami miast i miasteczek. Twardo jednak broni swego pomysłu i wciąż inwestuje ogromne pieniądze, fotografując kolejne miejsca. Wiadomo już, jak zamierza te pieniądze odzyskać. Oczywiście - na reklamie.

Sfotografowane są już miliony miejsc - od uliczek maleńkich miejscowości po arterie wielkich metropolii. Obecnie Street View obejmuje 24 kraje. Najnowszy to Niemcy, gdzie na razie można oglądać ulice 20 miast. Mimo kontrowersji, oskarżeń o naruszanie prywatności i sądowych pozwów Google nie ustaje - i wciąż inwestuje.

Wiadomo było, że jakoś ta inwestycja musi się zwrócić, jednak specjaliści nie byli zgodni, na czym właściwie Google zamierza zarobić. Wyjaśnienie znajduje się w przyznanym właśnie koncernowi z Mountain View patencie, a właściwie serii patentów. Chodzi o pomysł oprogramowania, które automatycznie rozpoznaje na zdjęciach powierzchnie reklamowe - i w te miejsca potrafi "wstawić" własne treści.

Powierzchnie reklamowe to nie tylko bilboard na ścianie, ale i np. witryna w kinie, wystawa sklepu, okno restauracji. Oznacza to, że oglądając panoramę ulicy w Street View będziemy mogli zobaczyć aktualny repertuar kina, informację o dzisiejszej promocji w sklepie, albo gorące menu knajpy. O ile oczywiście ich właściciele zechcą gigantowi za tę usługę zapłacić...

Kto wie czy wręcz nie będą musieli. Bo jeśli ktoś nie zechce opłacić własnej reklamy we własnym oknie (dokładniej: w zdjęciu własnego okna), to może się okazać, że ukaże się tam oferta konkurenta.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane