• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Jak Deutsche Bank naraził się klientom

Jak Deutsche Bank naraził się klientom
Foto: Deutsche Bank Foto: Deutsche Bank naraził się klientom... (n/z siedziba centrali banku we Frankfurcie nad Menem)

Posiadacze obligacji Deutsche Banku zapowiadają bojkot tej instytucji. Największy bank inwestycyjny Europy naraził się swoim obligatariuszom i środowisku bankowemu zapowiedzią, że nie wykupi w pierwszym możliwym terminie obligacji hybrydowych za miliard euro.

To rodzaj papierów dłużnych, które bank może, ale nie musi wykupić po określonym czasie. Jeśli tego nie zrobi - wypłaca coraz wyższe oprocentowanie. Deutsche Bank ogłosił, że w styczniu nie skorzysta z możliwości skupienia tych obligacji, ponieważ refinansowanie długu byłoby dla banku bardziej kosztowne.

Deutsche bank jest pierwszą instytucją finansową dużego kalibru, która zdecydowała się na takie posunięcie. Jego decyzja zaskoczyła zarówno inwestorów, jak i całą branżę bankową.

Na znak protestu niektóre instytucje finansowe biorą nawet pod uwagę zerwanie kontaktów handlowych z DB. Bojkot może nie mieć na niego większego wpływu, ponieważ Deutsche już wcześniej zakładał, że w przyszłym roku nie zbierze znacznej ilości funduszy.

Jednak decyzja tej instytucji wzbudza obawy o jej sytuację finansową. Jest też powodem spekulacji o tym, że inne banki podążą w ślady Deutsche Bank.

Obligacje tego rodzaju to instrument, który - zanim nastąpił kryzys - odgrywał istotną rolę w wzmacnianiu bilansu finansowego banków, a od rozpoczęcia kryzysu był pomocny w utrzymywaniu płynności przez instytucje finansowe.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane