• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Jak chemicy wybrną z gazowego pata?

Jak chemicy wybrną z gazowego pata?
Foto: TVN24 Foto: Produkcja w Policach jest zagrożona - zakład ma milionowe długi za gaz

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozmawia z szefami spółek chemicznych m.in. Polic i Azotów Tarnów. Tematem rozmów są m.in. płatności tych spółek za zużywany gaz. Resort skarbu pełni w rozmowach rolę "moderatora" - poinformował rzecznik ministerstwa skarbu państwa Maciej Wewiór.

- W większości tych spółek udziały ma Skarb Państwa - wyjaśnił udział resortu w rozmowach Wewiór.

- Dla chemii głównym dostawcą jest PGNiG, a dla gazowej spółki znaczącymi odbiorcami są spółki chemiczne, dlatego ważne jest, aby firmy te się porozumiały - dodał rzecznik.

Zobowiązania samych Polic wobec PGNiG z pierwszego półrocza wynoszą 126 mln zł - informowała wcześniej spółka. W środę PGNiG nie zgodził się na kolejne przełożenie terminu spłaty długu i zdecydował się odstąpić od umowy dostarczania spółce gazu. Gdyby doszło do przerwania dostaw zakład nie byłby w stanie kontynuować produkcji.

Jednak jako główny temat wtorkowych rozmów polickie zakłady podają kwestię sprzedaży udziałów w spółkach zależnych i zapowiedziały komunikat po spotkaniu. Biuro prasowe Azotów Tarnów przyznało, że tematem spotkania są płatności za gaz.

Resort skarbu planuje prywatyzację tzw. drugiej grupy chemicznej, w skład której wchodzą ZCh Police oraz Zakłady Azotowe Puławy na 2010 rok.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane