• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jak bułki, to tylko przez internet

Jak bułki, to tylko przez internet
Foto: TVN CNBC Biznes/ fot. SXC.hu Foto: Delikatesy królują w e-handlu

Przyszłość e-handlu leży w delikatesach? Eksperci z Gemiusa nie wykluczają takiego scenariusza, powołując się na własne, opublikowane niedawno badania "E-commerce w Polsce". Badania wykazały, że w tym roku na zakupy w sieci Polacy wydadzą nawet 15 mld złotych.

- Zauważyliśmy wzrost w stosunku do poprzedniego roku sprzedaży artykułów spożywczych, więc wydaje nam się, że jest to przyszłość i delikatesy będą na pewno się rozwijały - mówił w TVN CNBC Biznes Krzysztof Łopuszyński, specjalista Gemiusa ds. badań e-marketingowych. Dodał, że także świadomość internautów o tym, że mogą w sieci kupować także artykuły spożywcze jest coraz większa.

Jak zauważą piątkowy "Dziennik", z sukcesem swoje produkty za pośrednictwem internetu, rozprowadzają Carrefour, Piotr i Paweł, Bomi i Alma. Dyrektor internetowej sprzedaży tego ostatniego przyznaje, że w ubiegłym roku obroty osiągnęły poziom 7 mln złotych. - Szacujemy, że w tym roku będzie to 15-16 mln - mówi Stanisław Krzaklewski.

Sprzedają też więcej

Przypomnijmy, z analiz Gemiusa wynika, że mimo kryzysu handel w nich rośnie w tempie nawet 50 proc. rocznie. Największe obroty są odnotowywane wśród produktów ujętych w segmencie "dom i ogród".

Jak mówi Łopuszyński, internauci nie tylko coraz chętniej kupują w sieci, ale i sprzedają coraz więcej. Coraz chętniej korzystają też z porównywarek cen, doceniają to, że zakupy w sieci są tańsze, a towar mogą kupić przez całą dobę.

Mocny finisz

Internetowych sklepów, w których można kupić dosłownie wszystko, działa niemal 7 tysięcy. - Mimo kryzysu e-handel radzi sobie naprawdę dobrze, a czeka nas jeszcze mocna końcówka tego roku - mówi w piątek "Dziennikowi" Piotr Jarosz, wydawca serwisu Sklepy24.pl, na którym zarejestrowane są prawie wszystkie.

Z raportu firmy Gemius wynika, że w tym roku już dwie trzecie internautów choć raz skorzystało z możliwości zakupów przez internet. Co więcej, blisko połowa internautów niekupujących dotąd w sieci zamierza jeszcze z takiej szansy skorzystać.

ktom//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane