• rozwiń
  • WIG20 2192.42 -1.15%
  • WIG30 2491.16 -1.15%
  • WIG 57969.78 -0.95%
  • sWIG80 11581.09 -0.13%
  • mWIG40 3796.38 -0.64%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:47

Dostosuj

Jaguar made in China? Już wkrótce

Jaguar made in China? Już wkrótce
Foto: TVN24 Foto: Jaguar rusza na podbój Chin

Koncern Jaguar Land Rover uzgodnił warunki współpracy z chińskim producentem aut Chery Automobile. Wspólnie założą spółkę joint venture, która będzie produkować luksusowe auta na chiński rynek.

Jak podkreśla Reuters, należący obecnie do indyjskiego koncernu Tata Motors Jaguar Land Rover chce podbić chiński rynek, na którym luksusowe auta wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. W 2011 roku JLR w Chinach sprzedał 42 tys. samochodów. Z kolei dla Chery umowa oznacza dostęp do zaawansowanych technologii i know-how.

"Popyt na Jaguary i Land Rovery wciąż rośnie i wierzymy, że JLR i Chery mogą wspólnie wykorzystać potencjał tych marek" - stwierdzili prezes JLR Ralf Speth i szef Chery Yin Tongyao cytowani we wspólnym komunikacie obu spółek.

Porozumienie zakłada stworzenie centrum badawczo-rozwojowego, budowę fabryki oraz sprzedaż pojazdów.

To nie pierwsze wspólne przedsięwzięcia zachodniego koncernu motoryzacyjnego i Chińczyków. Chiński rząd wymaga bowiem, by zagraniczne spółki chcące produkować auta w Państwie Środka współpracował z lokalnymi przedsiębiorstwami. Np. BMW ma umowę z Brilliance a Citroen z Dongfeng Motor Corporation.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane