• rozwiń

Jabłuszka sprzedają się na pniu

Jabłuszka sprzedają się na pniu
Foto: TVN24 Foto: Jabłuszka sprzedają się na pniu

Zyski koncernu komputerowego Apple za drugi kwartał tego roku przewyższyły oczekiwania rynku. Akcje spółki straciły jednak na wartości po ogłoszeniu prognozy na trzeci kwartał. Zdaniem zarządu Apple, kolejne trzy miesiące nie przyniosą wcześniej prognozowanych zysków.

Steve Jobs, założyciel i szef Apple'a ma powody do zadowolenia. Koncern zanotował w ubiegłym kwartale ponad miliard dolarów zysku. To aż o 30 procent więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Na tak dobry wynik wpłynęła przede wszystkim sprzedaż w tym okresie 2,5 mln Mac'ów. Jest to to ponad 40 proc. więcej niż w drugim kwartale 2007 roku.

Sprzedaż iPodów wzrosła w tym czasie o 12 proc i wyniosła 11 mln sztuk. Chociaż przedstawiciele spółki ogłosili, że ostatni kwartał był najlepszy w historii spółki, to prognozy niższej sprzedaży w trzecim kwartale doprowadziły do spadków cen akcji nawet o 10 proc. i kosztowały niewiele ponad 10 dolarów.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane