• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

J.Kaczyński: Ci, co chcą euro już teraz, oszaleli

Przyjęcie teraz euro przez nasz kraj to ugaszenie naszej "rozpalonej gospodarki" strumieniem zimnej wody - uważa Jarosław Kaczyński. Według prezesa PiS, Polska w obliczu kryzysu gospodarczego nie powinna przyjmować euro.

- Ci, którzy dziś chcą wprowadzić w Polsce euro, cokolwiek stracili kontakt z rzeczywistością, by nie powiedzieć, że oszaleli - mówił prezes PiS podczas poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego.

Rząd chce, by Polska weszła do strefy euro już w 2012 roku. Na środę zaplanowane jest kolejne spotkanie premiera Donalda Tuska z szefami partii i klubów parlamentarnych w sprawie europejskiej waluty.

Ognisko zalane kryzysem

Polską gospodarkę prezes PiS porównał do palącego się jeszcze w miarę dobrze ogniska. Kryzys gospodarczy opisał jako strumień wody, który może je przygasić. Według Jarosława Kaczyńskiego wprowadzenie euro oznaczałoby kolejny strumień wody.

W tej chwili najważniejszą kwestią jest odpowiedzenie sobie na pytanie, co robić w perspektywie, coraz bardziej nieuniknionej, jaką jest kryzys. Ten, który zaczął się poza Polską, dociera już do naszych granic i wydaje się, że będzie trwał

Kaczyński o kryzysie

- W tej chwili najważniejszą kwestią jest odpowiedzenie sobie na pytanie, co robić w perspektywie, coraz bardziej nieuniknionej, jaką jest kryzys. Ten, który zaczął się poza Polską, dociera już do naszych granic i wydaje się, że będzie trwał - mówił prezes PiS. - Nie będziemy mieli wpływu na to, co będą czynić Stany Zjednoczone, co będą czynić Chiny, ale powinniśmy mieć wpływ na to, co my będziemy robić. I nie powinniśmy podejmować drogi do przyjęcia euro - podkreślił.

Jak dodał, by spełnić wymagania związane z wejściem do strefy euro, trzeba mieć mały deficyt budżetowy oraz prowadzić rygorystyczną politykę monetarną, a ta wymusza podniesienie stóp procentowych. To wszystko - według Jarosława Kaczyńskiego - nie stwarza możliwości ograniczenia skutków nadchodzącego kryzysu finansowego.

KRYZYS ZJADA PIENIĄDZE ŚWIATA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

kap/ tr, iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane