• rozwiń

ITI rozważa sprzedaż TVN

ITI rozważa sprzedaż TVN
Foto: tvn Foto: Czy TVN zmieni właściciela?

Grupa ITI rozważa różne opcje dotyczące ewentualnej sprzedaży całego posiadanego przez nią pakietu akcji TVN - poinformował zarząd TVN w komunikacie. Dzisiejszy "Puls Biznesu" napisał, że ITI już sonduje zainteresowanie spółką wśród zagranicznych koncernów medialnych.

"Ponieważ Grupa ITI nie podjęła jeszcze żadnej decyzji w sprawie transakcji sprzedaży akcji w Spółce, Spółka nie ma pewności, czy transakcja taka będzie miała miejsce" - zastrzegł w swoim komunikacie zarząd TVN.

Także sama Grupa ITI podała w komunikacie, że "w odpowiedzi na ostatnie spekulacje w mediach informuje, że wspólnie ze swoimi doradcami finansowymi, J.P. Morgan i Nomurą, analizuje różne strategiczne opcje związane z należącym do niej pakietem kontrolnym akcji TVN S.A". "Żadne decyzje związane z potencjalną sprzedażą tych akcji nie zostały dotąd podjęte" - zastrzegł holding.

Medialne spekulacje

Dzisiejszy "Puls Biznesu" informował, że ITI wysłała w ubiegłym tygodniu teasery z zapytaniem o zainteresowanie kupnem aktywów koncernu. Zdaniem gazety trafiły one m.in. do takich medialnych potęg jak Fox Entertainment Group (właściciel m.in. telewizji Fox, Jetix, Disney XD, National Geographic Chanel), Time Warner (właściciel m.in. HBO, Cinemax, CNN) i Bertelsmann (właściciel m.in. grupy RTL).

ITI jest właścicielem 56 proc. akcji TVN SA.

Do spółki TVN należą m.in. stacje TVN i TVN 24 oraz portal tvn24.pl.

bgr//mat/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane