• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

iSlate - nowy gadżet od Apple?

iSlate - nowy gadżet od Apple?
Foto: apple.com Foto: Apple szykuje premierę nowego produktu?

Internet aż huczy od plotek i domysłów na temat nowego urządzenia, które w styczniu ma zaprezentować firma Apple. Będzie to prawdopodobnie tablet pozwalający na przeglądanie zasobów globalnej Sieci, oglądanie telewizji internetowej i czytanie e-gazet. Ma nazywać się iSlate.

Prasa i blogerzy spekulują, że Apple zaprezentuje nowe urządzenie 26 stycznia podczas konferencji w San Francisco. Firma z jabłuszkiem w logo w przeszłości już kilka razy właśnie tam prezentowała swoje nowe produkty. Tak było np. w przypadku ultralekkiego MacBooka Air (styczeń 2008 r.) czy pierwszego iPhone'a (styczeń 2007 r.).

Tym razem noworoczną premierę ma mieć tablet (komputer z ekranem dotykowym). Urządzenie ma być pozbawione jakichkolwiek klawiszy - będzie się je obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego, tak jak kultowego już iPhone'a. Tyle że ekran będzie większy: dostępne mają być wersje 7-calowa i 10-calowa.

Gadżet będzie się prawdopodobnie nazywał iSlate. Jak donosi serwis chip.pl, Apple zarejestrował już m.in. domeny internetowe islate.com, islate.jp, islate.cn, islate.info, islate.biz i islate.co.uk.

iSlate ma służyć do przeglądania internetu, oglądania programów telewizyjnych (w postaci podcastów) i przede wszystkim czytania cyfrowych wydań gazet i magazynów. Ta ostatnia funkcja to odpowiedź Apple'a na rozwój segmentu e-prasy. W ostatnich miesiącach kilku największych wydawców (m.in. Conde Nast - wydawca Vanity Fair i Vogue; Hearst - wydawca Cosmopolitan; News Corp i Time) połączyło siły by stworzyć wirtualny kiosk, w którym można kupić ich tytuły w postaci cyfrowej.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane