• rozwiń

Irlandzkie puby proszą o pomoc

Irlandzkie puby proszą o pomoc
Foto: sxc.hu Foto: Właściciele pubów twierdzą, że bez rządowej pomocy grozi im upadłość

Właściciele irlandzkich pubów domagają się pomocy od tamtejszego rządu. Inaczej - jak ostrzegają - wielu z nich na skutek kryzysu grozi upadłość.

Stowarzyszenie, które skupia właścicieli pięciu tysięcy lokali ostrzega, że branża znajduje się w głębokim kryzysie i bez państwowego wsparcia rynek czeka wiele upadłości. I dlatego proponuje, by rząd przede wszystkim obniżył VAT, a także stawki za wodę i wynajem lokali.

Przedsiębiorcy domagają się też ułatwienia w dostępie do kredytów. Oczekują również rządowych dotacji na zatrudnianie nowych pracowników. Ponadto chcą też, by rząd obniżył barierę wieku, od którego młodzi Irlandczycy mogą kupować alkohol - a na razie jest to 18 lat.

Właściciele pubów przekonują, że kryzys gospodarczy uderzył w ich branżę wyjątkowo mocno. Tego lata ponad 80 procent pubów w Irlandii zanotowało niższe obroty niż w ubiegłym roku. W ciągu ostatnich 12-tu miesięcy cała branża zwolniła prawie 5 tysięcy pracowników.

mac ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane