• rozwiń

IQ Partners debiutuje na NewConnect

Na warszawskiem parkiecie NewConnect zadebiutowała spółka IQ Partners. Na otwarciu notowań za prawa do akcji płacono 4,01 zł. W ofercie prywatnej 37 inwestorów, którzy kupiłli 1,853 mln akcji, płaciło za każdą z nich 3 zł.

Środki pozyskane z emisji, spółka chciała wydać na nowe projekty z zakresu technologii internetowych, część środków miała dofinansować istniejące już projekty, a część miała być przeznaczona na nowe inwestycje.

Nowa spółka na NewConnect to fundusz inwestycyjny specjalizujący się w nowych technologiach. IQ Partners chce się w przyszłości przenieść na rynek regulowany warszawskiej giełdy. Pod koniec października br. spółka zapowiadała wprowadzenie na NewConnect dwóch spółek ze swojego portfela: Zakupy.com i Screen Network. Na giełdę miała trafić spółka e-muzyka.

IQ Partners powstało w październiku br. z połączenia dwóch istniejących wcześniej firm: IQ Partners sp. z o.o. i IFA Investments. Przed połączeniem, spółki zainwestowały łącznie w kilkanaście projektów z obszaru nowych technologii.

IQ Partners koncentruje się na inwestycjach w projekty technologiczne, w szczególności dotyczące internetu, telekomunikacji i e-commerce. Zakładany przez firmę horyzont inwestycyjny wynosi do siedmiu lat. W portfelu IQ Partners znajduje się obecnie kilkanaście spółek.

Do nowej emisji akcji największymi akcjonariuszami IQ Partners było czterech członków zarządu spółki (76,3 proc. kapitału). Pozostałe akcje należały do kilku osób prywatnych.

mkg

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane