• rozwiń

iPhone złamany także w Europie?

iPhone złamany także w Europie?
Foto: TVN24 Foto: iPhone stał się przebojem rynkowym, ale też łakomym kąskiem dla hakerów...

Firma UniquePhones z Belfastu już miała oficjalnie ogłosić, że także zna sposób na używanie iPhoneów w innych niż AT&T sieciach, ale powstrzymały ją wątpliwości co do prawnych konsekwencji. W zeszłym tygodniu 17-latek, przy pomocy lutownicy, "dostosował" iPhone do użytku w sieci T-Mobile.

UniquePhones wstrzymało się przed ujawnieniem szczegółów, ogłaszając, że najpierw musi upewnić się odnośnie prawnych możliwości ujawnienia zdobytej wiedzy. UniquePhones zarzeka się, że otrzymało telefon o 3 w nocy od prawników firmy AT&T, którzy ostrzegali, że grozi jej pozew o naruszenie praw autorskich.

- Kluczowe opóźnienie, spowodowane działaniami prawnymi, sprawi, że odblokowujące oprogramowanie będzie towarem mniej wartościowym i może narazić firmę na nieprzewidziane problemy natury bezpieczeństwa prawnego - podało UniquePhones w oświadczeniu.

Firma Apple, producent iPhone'a, swojego pierwszego projektu w technologii komórkowej, wciąż może mieć czas na zmianę zabezpieczeń, zanim towar pojawi się w Europie - oceniają analitycy.

W Stanach Zjednoczonych telefon został udostępniony w pierwszej z sieci komórkowych w lipcu tego roku, ale już wcześniej był celem różnego rodzaju zabiegów pozaprawnych, ze względu na bardzo zaawansowaną technologię komunikacyjną.

George Hotz, 17-to latek ze Stanów Zjednoczonych, doniósł i udowodnił w ostatni piątek, że za pomocą m.in. lutownicy udało mu się dostosować iPhone'a tak, że mógł z telefonu korzystać w sieci T-Mobile, która teoretycznie jest niedostępna w tej technologii.


tan

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane