• rozwiń

Temat: USA. Afera PRISM

iPhone'y na podsłuchu NSA? Apple twierdzi, że nic nie wie

iPhone'y na podsłuchu NSA? Apple twierdzi, że nic nie wie Odtwórz: iPhone'y na podsłuchu NSA? Apple twierdzi, że nic nie wie
Foto: Apple | Video: [2013] Cable News Network Inc. All rights reserved Foto: Urządzenia Apple'a na celowniku NSA? | Video: iPhone'y na podsłuchu NSA? Apple twierdzi, że nic nie wie

Apple zapewnie, że nigdy nie dawał amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) dostępu do swoich produktów. Elektroniczny gigant wydał specjalne oświadczenie po tym, jak jeden z niezależnych analityków ogłosił, że NSA prowadziła program, w ramach którego gromadziła dane m.in. z iPhone'ów prywatnych osób.

- Byliśmy nieświadomi domniemanych programów NSA, które za cel obrały sobie nasze produkty - zapewniła rzeczniczka Apple'a Kristin Huguet. - Będziemy kontynuować wysiłki, by być krok przed hakerami  i chronić naszych klientów przed atakami, niezależnie, kto z nimi stoi - dodała.

To reakcja na ostatnie doniesienia, mówiące o programie, w ramach którego NSA miała gromadzić dane m.in. z iPhone'ów. Ma chodzić m.in. o wiadomości tekstowe, listy kontaktów, poczty głosowe czy dane o lokalizacji.

Informacje te ujawnił na konferencji w Niemczech niezależny ekspert Jacob Applebaum. Jak przekazał, program NSA nosił nazwę DROPOUTJEEP.

Także niemiecki "Der Spiegel" napisał, że NSA inwigilowała użytkowników smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Według gazety, na celowniku znalazły się produkty takich firm jak Dell czy Cisco Systems.

Apple, Facebook, Google i Yahoo! są wśród firm, które 17 grudnia zaapelowały do Baracka Obamy, by ograniczył programy inwigilacji internautów, które ujawnił b. pracownik NSA Edward Snowden.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane