• rozwiń

iPhone schodzi na pniu

iPhone schodzi na pniu
Foto: TVN24 Foto: iPhone zodbywa amerykański rynek

Ponad pół miliona sztuk sprzedanych przez pierwszy weekend - to miara sukcesu, jaki odniósł najnowszy gadżet firmy Apple. iPhone - połączenie odtwarzacza mp3 z telefonem komórkowym podbija Amerykę.

Co najmniej połowa sklepów Apple na zachodnim wybrzeżu USA wyprzedała wszystkie posiadane iPhone już pierwszego dnia. Telefony, które są jednocześnie odtwarzaczami plików audio i wideo, dystrybuowane były także w sieci operatora komórkowego AT&T. Urządzenie jest tak popularne, że aby kupić je przez internet, chętni muszą czekać od dwóch do czterech tygodni.

iPhone nie jest jednak tani - zależnie od wersji kosztuje 499 lub 599 dolarów. Jednocześnie kupujący musi podpisać umowę z operatorem, która obliguje go do płacenia co najmniej 60 dolarów abonamentu miesięcznie.

Szef Apple'a Steve Jobs ma nadzieję, że iPhone powtórzy sukces innych produktów firmy - iPodów i komputerów Mac, które przynoszą w sumie 20 mld dolarów zysku rocznie. Firma planuje sprzedanie 10 milionów sztuk telefonu do 2008 r. i zdobycia tym samym 1% rynku. Biorąc pod uwagę pierwsze wyniki sprzedaży, jest to bardzo prawdopodobne.

Niestety, polscy konsumenci na iPhona będą musieli jeszcze poczekać. Apple zapowiada debiut nowego produktu dopiero na jesień.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane