• rozwiń

iPhone rozpracowany!

Amerykański nastolatek, wyposażony w lutownicę i duży zapas napojów energetycznych "odblokował" niewątpliwie najpopularniejszy gadżet tego roku - iPhone'a firmy Apple. Dotychczas był on dostępny jedynie w sieci AT&T - teraz będzie można używać urządzenia także poza nią.

George Hotz z New Jersey spędził prawie całe wakacje (ostatnie przed pójściem na college) na próbie zdjęcia z iPhone'a specjalnego zabezpieczenia. Zapewniało ono firmie AT&T wyłączność w obsłudze tego urządzenia. Teraz działa również w sieci T-Mobile.

Młodzieniec rozważa założenie firmy, która zajmowała by się "odblokowywaniem" telefonów Apple'a. Bo choć zamieścił instrukcję na swoim blogu, zrozumienie jej i postępowanie zgodnie z zawartymi w niej zaleceniami nie jest łatwe. Wymaga umiejętności zarówno technicznych - jak sprawne posługiwanie się lutownicą - jak i dużej wiedzy informatycznej. Ponadto w razie pomyłki urządzenie można zepsuć.

- To zabrało mi całe wakacje i znajomi pukali się głowę, dziwiąc się, że marnuję czas - mówi zdolny nastolatek. - Dziś mówią, że dobrze wyglądam w telewizji - śmieje się.

Analitycy rynku są jednak zdania, że odkrycie nie wpłynie negatywnie na wyniki AT&T. - Mamy tu do czynienia z dżentelmeńską umową, według której operatorzy nie będą ze sobą w nieuczciwy sposób konkurować i myślę, że inne sieci nie zaoferują iPhone'a swoim klientom - mówi Todd Rosenbluth, z Equity Analyst.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane