• rozwiń
  • WIG20 2170.11 -1.12%
  • WIG30 2462.85 -1.09%
  • WIG 57425.29 -1.04%
  • sWIG80 11582.34 -0.39%
  • mWIG40 3714.49 -0.93%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:03

Dostosuj

iPhone padł przed hakerami

iPhone padł przed hakerami
Foto: Apple Foto: Fabrycznie zabezpieczony poległ na konkursie hakerów

Skuteczne włamanie do fabrycznie zabezpieczonego iPhona okazał się sensacją pierwszego dnia konkursu hakerów Pwn2Own, odbywającego się w trakcie konferencji specjalistów od bezpieczeństwa CanSecWest w Kanadzie. Wysiłków uczestników nie zdzierżyły też Firefoks i Internet Explorer 8 działające w Windows 7, oraz Safari na Mac OS-ie X.

Sprawcami sensacji byli Vincenzo Iozzo z firmy Zynamics w niemieckim Bochum i Ralf-Philipp Weinmann z Universytetu Luxemburg. Sposoby włamania się do iPhona były już znane, ale dotyczyło to tzw. "uwolnionych" telefonów - tzn. takich, których system został zmodyfikowany przez użytkownika, by zyskać możliwość instalowania programów spoza sklepu Apple. Teraz obu hakerom udało się przełamać zabezpieczenia iPhone'a w wersji "fabrycznej".

Wejście przy użyciu przeglądarki telefonu na spreparowaną stronę www umożliwiło hakerom wprowadzenie do urządzenia specjalnego kodu i jego wykonanie. W ten sposób zdołali odczytać sms-y i innych informacje z pamięci urządzenia. Za złamanie iPhona wypłacono im nagrodę w wysokości 15 tysięcy dolarów.

Podczas konkursu Pwn2Own oprócz hakerskiej sławy i zaszczytów można zdobyć wysokie nagrody pieniężne za udane przełamanie zabezpieczeń, a zwycięzca może tez zatrzymać sobie zhakowane urządzenie. Prawa do informacji o szczegółach luki są przekazywane organizatorowi, który ujawnia je producentom oprogramowania.

W tegorocznej edycji imprezy Peter Vreugdenh złamał zabezpieczenia Internet Explorera 8, działającego w systemie Windows 7. Niejaki Nils dokonał tego samego z Firefoksem, a Charlie Miller pokonał MacBooka Pro i przeglądarkę Safari. Nikt nie podjął wyzwania zmierzenia się z Google Chrome.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane