• rozwiń

iPad gadżetem roku 2010

iPad gadżetem roku 2010
Foto: Apple Foto: iPad - gwiazda wśród gadżetów 2010 roku

Tylko w ciągu pierwszego miesiąca kupiło go trzy miliony osób. To jego obecność wykreowała rynek interaktywnych, cyfrowych magazynów i gazet. Jego, czyli iPada. Gadżetu roku 2010 według tygodnika "Time".

W rankingu najistotniejszych wydarzeń roku 2010 w kategorii 10 gadżetów roku "Time" wybrał właśnie iPada. Bo redaktorzy tygodnika stawiają na innowacyjność.

Nowy wynalazek firmy Apple pokonał wcześniejszy hit: iPhone'a, który z roku na rok regularnie spada w rankingu. iPhone gadżetem roku był w 2007, rok później iPhone 3G zajął trzecie miejsce, w tym roku iPhone 4 jest na szóstej pozycji. Wciąż wysoko w rankingu - na 3. miejscu - jest inny produkt Apple'a - 30-centymetrowy MacBook Air, który waży zaledwie kilogram.

W tegorocznym zestawieniu znalazły się aż trzy smartfony, czyli przenośne urządzenia telefoniczne. Smartfony fabrycznie wyposażane są w dziesiątki funkcji ułatwiających codzienne życie, m.in. telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, aparatu fotograficznego i kamery wideo. Ich tegoroczny sukces, w porównaniu z rankingami z ubiegłych lat, jest wynikiem rekordowym. Samsung Galaxy S na liście "Time'a" przegrał jedynie z iPadem.

Ciekawostką rankingu jest Toshiba's Libretto W100. To mały dwuekranowy laptop, który otwiera się i czyta jak książkę. Ukazał się latem i w niezwykłym powodzeniu na rynku nie przeszkodziła mu nawet cena: 1,1 tys. dol.

am//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane