• rozwiń

Temat: Komputery

iOS i Android zagrają razem. "Wyższy poziom rozrywki"

iOS i Android zagrają razem. "Wyższy poziom rozrywki"
Foto: Flickr (CC BY-SA 2.0)/ Robert Scoble Foto: Google żeni wrogie systemy operacyjne

Google wprowadzi usługę umożliwiającą użytkownikom smartfonów na iOS i Androida wspólną grę.

Amerykańska firma ogłosiła wprowadzenie nowej funkcjonalności podczas corocznych targów Game Developers Conference w San Francisco. To jedna z największych imprez branży gier komputerowych na świecie.

"Jedność" dzięki wtyczce

Obecnie na rynku smartfonów dominują dwa systemy operacyjne: Android - rozwijany przez Google, oraz iOS - będący projektem Apple'a. Istnieje jeszcze trzecia platforma - Windows Phone, jednak nie jest popularna.

Wtyczka "Play Games Unity Plug-in" ma umożliwić użytkownikom smartfonów z systemami Android i iOS na grę w trybie multiplayer oraz przesyłanie takich danych, jak osiągnięcia czy rankingi. "Nowa usługa pomoże odblokować potęgę Google'a i przeniesie was na wyższy poziom rozrywki" - napisał na blogu Greg Hartrell z ekipy Google Play Games. Jak tłumaczył, za tym, by zintegrować oba systemy, przemawia rosnące grono graczy. "W rzeczywistości trzech na każdych czterech użytkowników Androida to gracze" - stwierdził.

Odbywająca się od ponad dwudziestu lat konferencja Game Developers Conference co roku przyciąga ok. 20 tys. odwiedzających. Podczas niej producenci i twórcy prezentują najnowsze gry i projekty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane