• rozwiń
  • WIG20 2228.55 -0.24%
  • WIG30 2528.80 -0.11%
  • WIG 58796.53 +0.08%
  • sWIG80 11608.62 +0.32%
  • mWIG40 3759.45 +0.34%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:07

Dostosuj

Inwestycyjny "hit" w Polsce coraz bliżej? "Finisz rozmów"

Inwestycyjny "hit" w Polsce coraz bliżej? "Finisz rozmów"
Foto: TVN24 Foto: Wicepremier zapowiada "hit"

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział w czwartek dziennikarzom, że resort jest na finiszu rozmów ws. inwestycji firmy motoryzacyjnej w Polsce, dzięki czemu w kraju montowane będzie 100 tys. samochodów. Nie zdradził jednak szczegółów.

- Kończymy ważny program pozyskania inwestora motoryzacyjnego. W jednej ze stolic europejskich domykamy bardzo ważny program inwestycyjny dla montażu w Polsce 100 tys. nowych samochodów - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami.

Już w grudniu Piechociński informował, że jeden ze światowych koncernów motoryzacyjnych ma ogłosić zamiar budowy w Polsce nowej fabryki samochodów. - Szykuje się hit. (...) Pół roku ciężko na to pracowaliśmy i widać bardzo wyraźnie, że po obu stronach mamy już za sobą wstępny flirt, a jesteśmy na etapie ufności, że skonsumujemy ten związek (…). Mówimy tutaj o budowie dużej fabryki nowych samochodów w obrębie polskiej motoryzacji - powiedział wtedy Piechociński.

Według niego na starcie nowej fabryki ok. 60 proc. wykorzystywanych tam części i akcesoriów ma pochodzić z Polski. - Zabiegam o takie warunki, w których także w polskim hutnictwie będzie się produkowało blachy karoseryjne - powiedział wtedy minister gospodarki, wskazując, że byłoby to korzystne nie tylko dla polskich producentów stali, ale także koksu i węgla koksowego, czyli surowców wykorzystywanych przez hutnictwo.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane