• rozwiń

Inwestycje Polaków uratują wzrost gospodarczy? Eksport spada

Inwestycje Polaków uratują wzrost gospodarczy? Eksport spada
Foto: wikimedia.org/Peter Bennets Foto: Większe inwestycje i zatrudnienie mają zrekompensować spadek eksportu

Tegoroczny wzrost gospodarczy będzie bardziej opierał się na popycie krajowym, niż na popycie zagranicznym - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek. Jego zdaniem wkład eksportu we wzrost gospodarczy obniży się o 0,5 pkt proc.

- Wygląda na to, że wkład eksportu netto we wzrost gospodarczy obniży się o 0,5 pkt proc. w 2014 r. To na szczęście będzie w pełni rekompensowane - widać to po danych, które obserwujemy na co dzień - nieco wyższymi inwestycjami prywatnymi. Bardzo budująco wyglądają też wskaźniki zatrudnienia - mówił szef MF w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Dodał, że "kształt wzrostu gospodarczego będzie się bardziej opierał na popycie krajowym niż zagranicznym". - To ewidentny efekt tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą, a także nieco wolniejszego ożywienia gospodarczego w Europie zachodniej - ocenił.

Jak tłumaczył, odpowiedzią MF na niepewności związane ze wzrostem gospodarczym oraz napięciami geopolitycznymi jest m.in. szybsze finansowanie potrzeb pożyczkowych oraz ostrożne założenia budżetowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane