• rozwiń
  • WIG20 2236.86 -0.53%
  • WIG30 2532.88 -0.63%
  • WIG 58792.96 -0.59%
  • sWIG80 11559.49 -0.27%
  • mWIG40 3752.87 -0.73%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:03

Dostosuj

Temat: Indie

Inwestorzy pompują miliardy dolarów w Indie. To tam będzie boom na handel w internecie

Inwestorzy pompują miliardy dolarów w Indie. 
To tam będzie boom na handel w internecie
Foto: shutterstock.com Foto: Duże fundusze inwestują na indyjskim rynku e-commerce. Szukają tam nowego Alibaby

O 261 proc. zwiększyły się od początku 2013 roku inwestycje w indyjskie firmy działające na rynku e-commerce. W niemal dwa lata wpompowano w tę branżę 3,86 mld dolarów.

Fundusze inwestycyjne szukają w Indiach chińskiego Alibaby, czyli światowego giganta sprzedaży na rynku e-commerce. Spółka kilka miesięcy temu zadebiutowała na Wall Street a wartość jej akcji rośnie z każdą publikacją wyników.

Ogromne pieniądze

Według danych PrivCo. od 2013 roku w indyjski rynek e-commerce zainwestowano 3,86 mld dolarów. Oznacza to wzrost aż o 261 proc. od 2013 roku.

- Jeśli spojrzymy na wzrost gospodarczy i demograficzny Indii, to zauważymy, że ten rynek rozwija się w szybkim tempie i jest drugi co do wielkości po Chinach - mówi Matt Turlip z PrivCo.

Analityk twierdzi, że firma Flipkart Online Services, która jest odpowiednikiem amerykańskiego Amazona w Indiach może powtórzyć sukces chińskiego Alibaby. - Jej szanse będą rosły wraz z gwałtownym rozwojem indyjskiej gospodarki - uważa Matt Turlip. 


Rywalem Flipkart jest firma SnapDeal, która od początku roku uzyskała 1 mld dolarów przychodu. Potwierdzeniem tego, że firma ma duże szanse na podbój rynku jest fakt, że w ostatnich miesiącach japońska spółka telekomunikacyjna i medialna SoftBank Corporation zainwestowała w nią 800 mln dolarów.

Obiecujące perspektywy

Duże fundusze inwestują na indyjskim rynku, bo ma on zdaniem ekspertów ogromną perspektywą wzrostu. - Pół miliarda ludzi w ciągu trzech lat będzie miała dostęp do sieci za pomocą niedrogich smartfonów - uważa Vivek Wadhwa, indyjski przedsiębiorca i wykładowca akademicki.

Według prognoz do 2050 roku Indie mogą być najbardziej zaludnionym państwem na świecie. Połowa mieszkańców tego kraju do 2020 roku będzie w wieku do 25 lat, a to oznacza, że Indie mogą być najmłodszym krajem na świecie ze średnim wiekiem na poziomie 29 lat. A to czyni Indie idealnym rynkiem e-commerce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane