• rozwiń

Inwestorzy czekają na RPP

Inwestorzy czekają na RPP
Foto: GPW Foto: Piątkowa sesja, podobnie jak poprzednie w tym tygodniu, przyniosła stabilne kwotowania pary EUR/PLN

Piątkowa sesja, podobnie jak poprzednie w tym tygodniu, przyniosła stabilne kwotowania pary EUR/PLN. Inwestorzy czekają na październikową decyzję RPP, niewiadomą dla rynku jest skala obniżki stóp procentowych.

- Dzisiaj mamy bardzo spokojną sesję z bardzo wąskim zakresem wahań. Nie było żadnych danych z polskiej gospodarki, które mogłyby wpłynąć na wycenę złotego. Z istotnych informacji poznaliśmy jedynie odczyt PKB w USA, który jednak nie przełożył się specjalnie na polską walutę, bo był zgodny z konsensusem - powiedział PAP Marek Cherubin, diler walutowy z Banku BPH.

PKB USA wzrósł w II kw. o 4,6 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk, tak jak oczekiwali analitycy.

Oczekiwanie na RPP

W opinii dilera w nadchodzących dniach uwaga inwestorów będzie coraz bardziej koncentrowała się na październikowym posiedzeniu RPP.

- Z każdym dniem inwestorzy będą skupiali się na tym, co zrobi RPP w październiku. Znakiem zapytania jest skala obniżki stóp procentowych, bo to, że do cięcia dojdzie, jest w przekonaniu rynku pewne - uważa Cherubin.

Najbliższe posiedzenie decyzyjne RPP odbędzie się w dniach 8-9 października.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane