• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Inwazja niemowląt w internecie

Inwazja niemowląt w internecie
Foto: sxc.hu Foto: Dzieci są w sieci, ale czy są bezpieczne?

Dziewięć na dziesięć amerykańskich dzieci, które nie skończyły dwóch lat, jest już obecnych w sieci. Wszystko dzięki rodzicom, którzy nie tylko zamieszczają w internecie zdjęcia swoich pociech, ale zakładają nawet pełne profile dzieci na serwisach społecznościowych czy zakładają im konta mailowe.

Badania zajmująca się bezpieczeństwem w sieci firma AVG przeprowadziła wśród ponad 2 tys. matek w Ameryce Północnej i w Europie Zachodniej. Wyniki są zdumiewające - w sieci obecnych jest 92 proc. amerykańskich niemowlaków i 73 proc. ich rówieśników ze Starego Kontynentu.

Jeszcze bardziej zaskakujące są dane, z których wynika, że aż 1/4 dzieci z badanych krajów jest obecna w internecie jeszcze nawet przed urodzeniem. Wszystko dzięki zalewającym sieć zdjęciom USG z badań prenatalnych.

W tej kategorii Amerykanie wyprzedzają pozostałych o dwie długości. W USA przed narodzeniem w sieci znajduje się już co trzecie dziecko, podczas gdy w Europie tylko co dziesiąte.

Mniej więcej tyle samo dzieci, 7 proc., ma tuż po narodzeniu swoje konta mailowe, a 5 proc. swoje profile na serwisach społecznościowych.

Dlaczego?

Badane matki na powód swej aktywności rodzicielskiej w sieci wskazują przede wszystkim chęć podzielenia się wizerunkiem dzieci z rodziną i przyjaciółmi (70 proc.), ale także chęć "rozszerzenia" swojej własnej działalności w sieci.

Szef AVG przestrzega jednak rodziców, że rzeczy raz wrzucone do sieci mają szansę z niej nie zniknąć do końca życia dzieci, a poza tym, jak zwykle w takich przypadkach, ujawnione informacje o dzieciach mogą trafić w niepowołane ręce. Większość amerykańskich rodziców najwyraźniej jednak nie bierze sobie do serca takich rad.

mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane