• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Internetowa ofensywa emerytalna PO

Internetowa ofensywa emerytalna PO
Foto: ZapytajoOFE.pl Foto: Zapytaj o OFE - prosi PO

- Nasi parlamentarzyści odpowiedzą bardzo szczegółowo na Wasze pytania, a także rozwiążą wszystkie problemy nurtujące was w tej sprawie - taką deklarację składa szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz. Platforma Obywatelska uruchomiła specjalną stronę internetową, by przekonywać do swych planów w sprawie zmian w systemie OFE.

Partia pod adresem ZapytajoOFE.pl uruchomiła dziś specjalną stronę, na której jej senatorowie i posłowie mają odpowiadać na pytania o zmiany, nad którymi w ekspresowym tempie pracuje parlament.Odpowiedzi jednak już tak ekspresowe nie są, bo choć pytania pojawiają się od rana, to reakcja ma nastąpić dopiero za dwa dni - tak przynajmniej wynika z licznika czasu, jaki zaprezentowano na stronie.

Do zadawania pytań w filmowej formie zachęca osobiście przewodniczący klubu parlamentarnego PO Tomasz Tomczykiewicz, przemawiając do nas na tle sielskiego obrazka z sowowłosą parą na górskich wywczasach. Jak deklaruje, parlamentarzyści jego ugrupowania "rozwiążą wszystkie problemy nurtujące was w tej sprawie".

Internauci już pytają

Na stronie znalazło się już kilka pytań. I tak internauta Adrian pyta, w jaki sposób reforma wpłynie na osoby dopiero zaczynające swoją pracę zawodową i czy będą one mieć wyższe emerytury niż wcześniejsze pokolenia? "Czy jest to robione tylko po to aby zapchać dziurę budżetową?" - kończy swe pytanie.

Kolejne pytanie pochodzi od Michała, którego nurtuje problem zakupu przez OFE rządowych obligacji. Pyta on dlaczego te inwestycje zostały utrzymane, skoro według ministra Rostowskiego właśnie kupno polskich obligacji przez OFE jest nieefektywnym sposobem oszczędzania powodującym tylko wzrost zadłużenia.

Natomiast Marcin chce wiedzieć jakie inne reformy są w równie szybkim tempie przygotowywane przez rząd, aby ograniczyć polski deficyt - i jakie to da oszczędności.

Autorzy witryny zadbali o dość efektowny mechanizm jej funkcjonowania w nowoczesnej technice tworzenia stron Ajax, jednak widać, że pracowali w pośpiechu. Nie ustrzegli się bowiem kilku niedoróbek. Każde, nawet najkrótsze pytanie kończy się klawiszem "więcej". Jeszcze rano po kliknięciu widoczna była dokładnie ta sama treść - a jeśli pytanie było dłuższe, to i tak było obcinane do 240 znaków, a na końcu pojawiał się tajemniczy ciąg znaczków "&hellip". Na dodatek nie było możliwości powrotu do poprzedniego widoku bez odświeżenia całej strony. Po południu te niedoróbki zostały poprawione.

Fecebookowy wskaźnik "Lubię to!" pokazuje na razie 113 sympatyków nowej strony.

//sk/bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane