• rozwiń
  • WIG20 2251.73 -0.17%
  • WIG30 2551.20 -0.02%
  • WIG 59154.29 -0.06%
  • sWIG80 11579.25 +0.29%
  • mWIG40 3782.55 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:50

Dostosuj

Internet za darmo, ale baaardzo wolny...

Internet za darmo, ale baaardzo wolny...
Foto: TVN CNBC Biznes/sxc.hu Foto: Darmowy internet nie stanowi konkurencji dla nowoczesnych dostawców

- Mieszkańcy Żoliborza już na początku przyszłego roku będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu - powiedział w TVN CNBC Biznes Tomasz Andryszczyk z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Według planu ratusza w 2009 roku mieszkańcy kolejnych dzielnic będą mogli korzystać z darmowego dostępu do sieci. Transfer danych nie będzie jednak szybki.

- Według dokumentów Unii Europejskiej, musi to być co najmniej 144 kb/s. Myśle, że nie będą to o wiele szybsze prędkości. Jeżeli chcielibyśmy zaoferować prędkości rzędu np. 512 kb/s, to dostawcy prywatni mogli by nas oskarżyć o to, że próbujemy niszczyć rynek.

Konkurencja? Jaka konkurencja?

Montaż systemu ma ruszyć jeszcze w grudniu tak, by od początku przyszłego roku mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Żoliborz mogli korzystać z tego pilotażowego programu. Urząd miasta przewidział na ten cel 2 miliony złotych.

Andryszczyk podkreślił, że usługa bezpłatnego internetu ma przede wszystkim wypełnić ma lukę na rynku dostawców internetu. Szczególnie chodzi o osoby, których nie stać na płacenie drogich abonamentów za prędkości, które nie będą przez nie wykorzystywane. - Korzystać będzie można za darmo, aczkolwiek chcę podkreślić, że nasza usługa nie ma rywalizować z usługami, którą oferują dostawcy prywatni. To ma być internet wolniejszy, niż ten oferowany przez prywatne komercyjne podmioty. Chcemy wypełnić lukę, która jest w dostępie do internetu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE SIECI DARMOWEGO DOSTĘPU W WARSZAWIE

sm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane