• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Internauto masz swoją ulgę!

Internauto masz swoją ulgę!
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Internauto masz swoją ulgę

Internet za darmo? To możliwe. Wystarczy skorzystać z ulgi internetowej. - W wielu przypadkach może okazać się, że koszt jaki wydajemy na opłaty za dostęp do sieci, zostanie nam zwrócony po skorzystaniu z tej właśnie ulgi - radzi Andrzej Marczak, ekspert KPMG.

Kwotę jaką wydaliśmy, aby opłacić dostęp do internetu odliczamy od naszego dochodu. - W zależności w jakim progu jest podatnik, może zyskać 19, 30, lub 40 procent odliczanej kwoty - mówi Marczak.

- Kwotę odliczamy od dochodu, nie od podatku. To bardzo istotne. A odliczenia możemy dokonać jeśli korzystamy z internetu w budynku, w którym zamieszkujemy - przypomina ekspert podatkowy.

Aby dokonać odliczenia ulgi internetowej należy wykazać odliczaną kwotę w pozycji 21 w załączniku PIT/O. Załącznik ten należy dołączyć do PITu-37. PIT/O dotyczy zarówno podatnika, jak i małżonka, więc jeśli nie rozliczamy się sami, również możemy skorzystać z ulgi internetowej.

Na koniec w PIT-37 w pozycji 93 wpisujemy kwotę ulgi internetowej, jaką wcześniej umieściliśmy w załączniku PIT/O.

Masz pytanie? Napisz, zadzwoń, pomożemy!

Temat ulgi podatkowej spotkał się z szerokim zainteresowaniem widzów i od razu pojawiły się pytania. Gość w studiu rozwiązał problemy dotyczące m.in. korzystania z ulgi na internet przez więcej niż jedną osobę, czy sytuacji, w której rachunki za sieć płaci za nas ktoś inny.

Widzowie "Twojego Brata PIT-a" pytali także o ulgę na dziecko, czy o rozliczenie zysku firmy prowadzonej za granicą.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane