• rozwiń

Intercity walczy o podróżnych. 300 wagonów z Wi-Fi, dostępem do filmów i gier

Intercity walczy o podróżnych. 300 wagonów z Wi-Fi, dostępem do filmów i gier
Foto: PKP Intercity/Bartłomiej Banaszak Foto: Intercity wyda na pociągi 5,6 mld zł

Firma wyda na pociągi 5,6 mld zł. Pod koniec 2015 r. 70 proc. pociągów PKP Intercity ma być nowych lub zmodernizowanych - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Nie tylko Pendolino ma zahamować masowy odpływ pasażerów z dalekobieżnych połączeń kolejowych. Intercity inwestuje w modernizację i zakup nowego taboru, który trafi na najważniejsze linie w całym kraju.

Nowe wagony Intercity

W tym roku Intercity wprowadza na trasę Wrocław-Poznań-Inowrocław-Tczew-Gdynia 25 nowych wagonów. Na trasę Przemyśl-Szczecin już wjechało blisko 90 wagonów po gruntownej modernizacji. Kolejnych 138 wagonów trafi na tory do końca przyszłego roku.

Do końca października przyszłego roku firma Stadler wraz z Newagiem dostarczy Intercity 20 pociągów typu Flirt. W tym samym terminie kolejnych 20 pociągów - składów typu Dart - wyprodukuje Pesa.

Intercity zamówiło jeszcze dziesięć nowoczesnych spalinowych lokomotyw. Dzięki nim przewoźnik będzie miał możliwość uruchomienia połączeń tam, gdzie linie kolejowe nie są zelektryfikowane, np. w Bieszczady czy rejon Mazur.

Magnesem dla pasażerów ma być także bezprzewodowy internet, który jest już w 12 pociągach. Do końca roku spółka chce mieć 300 wagonów z Wi-Fi. W kolejnym etapie ma się pojawić dostęp do filmów czy gier.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane