• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Intel ucieknie do przodu

Intel ucieknie do przodu
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Zobacz, co w czasach kryzysu radzi Craig Barret

Inwestycje w innowacje, a nie oszczędności są kluczem do przejścia przez kryzys obronna ręką - uważa Craig Barret - przewodniczący rady nadzorczej Intela. W ekskluzywnym wywiadzie dla TVN CNBC Biznes Craig Barret podkreśla, że najważniejszym celem zarówno rządów, jak i firm powinno być osiągniecie wysokiego poziomu konkurencyjności.

- Prawdziwa debata powinna toczyć się nad tym, jak w XXI wieku możemy osiągnąć konkurencyjność i innowacyjność - mówi Barret.

Szef rady nadzorczej Intela sądzi, że zmiany w globalnym sektorze IT będą szły w kierunku większej dostępności szerokopasmowego internetu. Będzie można z niego korzystać zawsze i wszędzie oraz przesłać bardzo duże pakiety danych, jak na na przykład filmy. Komputery będą też coraz silniejsze, a na nośnikach pamięci będzie się mieściło coraz więcej danych. Te zmiany to kontynuacja tendencji, z którymi mamy do czynienia od 20-30 lat.

Od kryzysu uciekajcie do przodu

Co Barret radzi konkurentom z branży? Bez wahania odpowiada: ucieczkę do przodu.

- Poradziłbym, aby martwili się o kwestie, które są w stanie kontrolować, bo biegu światowej gospodarki zdecydowanie nie dadzą rady zmienić. Ale na konkurencyjność własnej firmy mamy już decydujący wpływ. Dlatego nie można zapominać o inwestycjach w przyszłość, w badania i rozwój. Zmiany technologiczne nigdy nie spowalniają, jeśli zaprzestaniesz inwestycji, znajdziesz się daleko za innymi - mówi.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane