• rozwiń
  • WIG20 2226.50 -0.33%
  • WIG30 2525.14 -0.25%
  • WIG 58743.81 -0.01%
  • sWIG80 11611.77 +0.35%
  • mWIG40 3768.05 +0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:19

Dostosuj

Intel poluje na polskie spółki

Intel poluje na polskie spółki
Foto: TVN24 Foto: Fundusz Intela inwestuje z reguły od 1 do 20 mln dolarów

Fundusz Intel Capital, należący do jednej z największych firm technologicznych świata, ma w portfelu niewiele polskich spółek. Jego szef na Europę Środkową i Wschodnią Marcin hejka chce to zmienić. Co to znaczy dla raczkujących spółek technologicznych? Do wzięcia są pieniądze i wiedza - pisze "Puls Biznesu".

Fundusz Intel Capital działa jak wylęgarnia talentów. Od początku istnienia przeprowadził już ponad tysiąc inwestycji. Co roku wydaje na nie miliard dolarów. Działa z misją, bo — jak przekonuje Marcin Hejka, dyrektor funduszu na Europę Środkowo-Wschodnią — nie chodzi wyłącznie o to, żeby na inwestycjach zarobić.

— Jesteśmy największą na świecie firmą, która produkuje komponenty komputerowe. Nasz sukces zależy od sukcesu całego "ekosystemu", czyli branży. Dlatego chcemy, by dynamicznie się rozwijała. Mamy wystarczające zasoby wiedzy i finansów, by rozwój ułatwiać — mówi Marcin Hejka.

Fundusz nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o sektor nowych technologii, telekomunikacji i mediów cyfrowych.

— Możemy inwestować we wszystko, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową: usługi, technologie, produkty — wyjaśnia dyrektor Intel Capital.

Intel kapital nie obejmuje większościowych pakietów, zazwyczaj około 20 proc. akcji, często współinwestuje z innymi funduszami. Firmy, w które inwestuje fundusz, oprócz kapitału moga liczyć na wsparcie obejmujące wiedze, marketing oraz kontakty handlowe. Limity inwestycyjne sa bardzo szerokie i wynoszą z reguły od 1 do 20 mln dolarów.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane