• rozwiń

Intel czarno widzi przyszłość. Bo ludzie coraz częściej sięgają po tablety

Intel czarno widzi przyszłość. Bo ludzie coraz częściej sięgają po tablety
Foto: TVN24 Foto: Intel traci na spadku sprzedaży komputerów osobistych

Największy na świecie producent procesorów - Intel - poinformował, że w 2014 roku nie spodziewa się znaczącego wzrostu przychodów. Po tej deklaracji akcji firmy spadły o 5 proc. Wyznanie Intela ma związek z malejącą wciąż sprzedażą komputerów osobistych, które wypierane są z rynku przez urządzenia mobilne - smartfony i tablety.

W ostatnim kwartale 2013 roku Intel zanotował wzrost przychodów na poziomie 8 proc. w porównaniu z wcześniejszym rokiem. Jednakże wzrost ten był dużo mniejszy niż prognozy.

Wszystko dlatego, że sprzedaż komputerów osobistych spada od sześciu kwartałów z rzędu. Coraz więcej osób zamiast tradycyjnego komputera sięga po smartfon lubtablet. W rezultacie producenci układów komputerowych muszą szukać nowych rozwiązań, by utrzymać wzrost swoich firm.

W tym kierunku idzie też Intel. Aby zbilansować swój model biznesowy, skupił się na wprowadzaniu innowacji. Niedawno - na targach CES w Las Vegas - firma zaprezentowała m.in. kamery 3D oraz zyskujące na popularności tzw. technologie ubieralne: inteligentne wkładki do uszu (które łączą się z internetem i pozwalają m.in. na słuchanie muzyki) oraz inteligentny zagarek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane