• rozwiń

InPost mruga okiem do Poczty Polskiej. "Porozumienie o współpracy może dojść do skutku"

InPost mruga okiem do Poczty Polskiej. "Porozumienie o współpracy może dojść do skutku"
Foto: materialy prasowe Foto: InPost chciałby otworzyć w placówkach państwowej spółki swoje punkty awizacyjne

Listonosze InPostu chcą zostawiać przesyłki awizowane w placówkach państwowego konkurenta. Poczta Polska nie mówi "nie" – donosi "Puls Biznesu".

W ubiegłym tygodniu na biurko Jerzego Jóźkowiaka, prezesa Poczty Polskiej, trafił list od Sebastiana Anioła, dyrektora zarządzającego InPostu. To "propozycja nawiązania na warunkach biznesowych współpracy w obszarze wykorzystania infrastruktury pocztowej".

InPost chciałby otworzyć w placówkach państwowej spółki swoje punkty awizacyjne - sprowadzałoby się to do przyjmowania, przechowywania i wydawania przesyłek, których prywatni listonosze nie zdołali doręczyć np. z powodu nieobecności adresata. Szacuje, że dzięki temu do kasy Poczty Polskiej wpływałoby "kilkadziesiąt milionów złotych" rocznie, i przedstawia jej "konkretne stawki, jakie mógłby zaoferować".

Co na to Poczta Polska? - W tym konkretnym przypadku jesteśmy w trakcie analizy i rozmów. Jeśli uda się znaleźć satysfakcjonującą obie strony płaszczyznę współpracy, takie porozumienie może dojść do skutku - mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane