• rozwiń

Infosystems zadebiutowało na New Connect

Infosystems zadebiutowało na New Connect
Foto: TVN24 Foto: Infosystems zadebiutowało na New Connect

Spółka informatyczna Infosystems zadebiutowała na NewConnect, alternatywnym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Kurs praw do akcji spółki wzrósł na otwarciu o 22,92 proc. do 7,99 zł.

Infosystems to 12. spółka notowana na NewConnect. Spółka powstała w 1999 r. jako spółka cywilna. 27 sierpnia wspólnicy Infosystems podjęli uchwałę o przekształceniu spółki w spółkę akcyjną.

Jak informowała spółka na początku października, chce przenieść swoje notowania na główny rynek GPW w ciągu dwóch lat od debiutu na NewConnect.


Infosystems prowadzi działalność w segmencie zaawansowanych rozwiązań informatycznych do zastosowań branżowych dla poligrafii i motoryzacji. W firmie zatrudnieni są głównie programiści oraz konsultanci w dziedzinie organizacji i zarządzania, poligrafii, produkcji i logistyki.

Spółka planuje rozszerzenie oferty oraz ekspansję na rynkach zagranicznych, głównie w Niemczech i na Ukrainie, a w późniejszym okresie w Rosji, Austrii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Infosystems nie wyklucza też akwizycji.


mpj

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane