• rozwiń
  • WIG20 2233.47 -0.68%
  • WIG30 2531.75 -0.68%
  • WIG 58852.10 -0.49%
  • sWIG80 11583.76 -0.06%
  • mWIG40 3763.90 -0.43%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:34

Dostosuj

Indesit przenosi się do Polski

Indesit przenosi się do Polski
Foto: TVN24 Foto: Indesit przeniesie część swojej produkcji do Łodzi

Z Anglii do Polski - Indesit przenosi część swojej produkcji do Łodzi. 420 pracowników zakładów produkcyjnych sprzętu AGD w Woodston koło Peterborough we wschodniej Anglii otrzymało 90-dniowe wypowiedzenia.

W Woodston produkcja sprzętu ma zakończyć się z końcem października. Zdaniem Dave'a Shamma ze związku zawodowego GMB, jej przeniesienie to "druzgocąca wiadomość szczególnie dla regionu, w którym w ostatnich dniach działalność zakończyło dwóch pracodawców: Fenland Foods, a teraz Indesit".

Jednak przedstawiciele GMB zapowiedzieli, że w poniedziałek zamierzają spotkać się z zarządem firmy.

- Będę pytał zarząd, dlaczego podjął taką decyzję, czy jest odwracalna i jak ograniczyć jej negatywne skutki. Wygląda na to, że decyzja oparta jest na założeniu, że koszty produkcji w Polsce są niższe, ale co to oznacza dla przyszłości brytyjskiego przemysłu wytwórczego? - dodał Shamma.

Z kolei dyrektor produkcji firmy Carlos Ramos powiedział, że powodem decyzji jest zmniejszenie się popytu na lodówki na brytyjskim rynku. Indesit jest jednym z największych w Europie producentów sprzętu domowego.

mwr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane