• rozwiń

Indeksy w górę

Indeksy w górę

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie tydzień rozpoczął się zwyżkami niemal wszystkich indeksów. Podobnie było na innych giełdach w Europie.

Rano WIG20 i WIG zanotowały lekkie wzrosty (odpowiednio plus 1.44 i 2.09 procent). Największe wzrosty zaliczyły sWIG80 (3.13 procent) oraz mWIG40 (2.8 procent). Po dziesiątej rosły kursy 266 spółek notowanych na parkiecie. Spadały kursy jedynie 21 spółek.

Także giełdy w Europie i na świecie notują dzisiaj wzrosty po zeszłotygodniowym załamaniu, spowodowanym przez problemy na amerykańskim rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych.

Notowania na giełdach europejskich wzrosły średnio o 1,4 procent. W Londynie wzrost wyniósł 1,6 procent, we Francji półtora, a w Niemczech 0,9 procent. Dolar odzyskał nieco wartości w stosunku do jena. Wysokość wzrostu wynosi 0,8 procent. Euro zyskało w stosunku do dolara ćwierć procent.

Do zwyżki notowań przyczyniła się piątkowa decyzja amerykańskiego banku centralnego, który obniżył stopę dyskonta weksli banków o pół procent do poziomu 5 procent i 75 setnych. Po tej decyzji kursy akcji na światowych giełdach zaczęły stopniowo rosnąć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane