• rozwiń

Temat: Gospodarka

Ile prostytucja daje polskiej gospodarce? GUS poda wpływy z szarej strefy

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

W poniedziałek Główny Urząd Statystyczny poda, jaki wpływ na gospodarkę ma prostytucja, handel narkotykami i przemyt. Dane będą prezentowane co rok.

GUS zaprezentuje w poniedziałek efekty analizy wpływu szarej strefy na polskie PKB. Na początku przyszłego tygodnia poznamy nie tylko metodologię badania, ale także to, jak w ostatnich latach wyglądał wpływ m.in. prostytucji, handlu narkotykami i przemytu na krajową gospodarkę.

Historyczna zmiana

- Szara strefa zawsze była szacowana, a w nowej metodologii została ona bardziej wyeksponowana - tłumaczy Grażyna Marciniak, wiceprezes GUS.

W poniedziałek GUS zdradzi, jak od 2002 do 2013 roku wyglądał wpływ szarej strefy, do której należy m.in. prostytucja na polski PKB.

Co rok

- GUS teraz będzie co roku informował, jak wygląda ten wpływ. Ta informacja będzie podawana w dwóch wersjach; tradycyjnie oraz z wliczoną szarą strefą - mówi Dominik Cierpioł, reporter TVN24 Biznes i Świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane