• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Ikona inwestorów traci w oczach ekspertów

Ikona inwestorów traci w oczach ekspertów
Foto: TVN24 Foto: Warren Buffett popadł w tarapaty

Agencja Moody’s obniżyła rating kredytowy Berkshire Hathaway, flagowej spółki legendarnego inwestora Warrena Buffetta. Tłumaczy to spadkiem jej siły finansowej w wyniku kryzysu. Ironią jest fakt, że Berkshire jest właścicielem ponad 20 proc. Moody's.

Rating kredytowy - w dużym uproszczeniu - to ocena możliwości spłaty długu przez daną instytucję czy kraj. Moody’s Investors Service obniżył go dla Berkshire z najwyższego możliwego - Aaa do Aa2.

Obniżone zostały także ratingi spółek zależnych funduszu, działających w branży ubezpieczeniowej. Ratingi National Indemnity i większości innych spółek ubezpieczeniowych z grupy zostały obniżone z Aaa do Aa1. Ratingi Geico i General Re zostały obniżone z Aa1 do Aa3.

Kara za lekkomyślność

Moody’s ruszył w ślad innych agencji ratingowych, które ostatnio wypowiadały się na temat spółki Buffetta. Standard & Poor's ogłosił, że nadał perspektywę negatywną najwyższemu ratingowi Berkshire. Fitch Ratings poszedł dalej, obniżając rating spółki z Aaa do Aa+. Sam inwestor przyznał ostatnio, że popełnił w ubiegłym roku kilka "głupich" kroków, których skutkiem był 62-procentowy spadek zysków Berkshire Hathaway - największy od 44 lat.

Buffet, drugi najbogatszy człowiek świata według Forbes'a, przyznał w liście do inwestorów, że żałuje przede wszystkim zakupu akcji irlandzkich banków oraz petrochemicznej firmy Conoco Philips w czasie, kiedy ceny ropy naftowej sięgały szczytu.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane