• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Idzie ratunek dla sektora finansowego

Idzie ratunek dla sektora finansowego
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Szef FED Ben Bernanke i minister skarbu USA Henry Paulson

Amerykański minister skarbu Henry Paulson oraz szef Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke oświadczyli w czwartek wieczorem na nadzwyczajnym spotkaniu z kongresmanami, że rozważają możliwość przejęcia przez administrację aktywów leżących u źródeł obecnego załamania na rynkach finansowych.

Specjalnie powołana do tego agencja miałaby przejąć stracone przez banki kredyty, dzięki czemu "oczyściłyby" one swoje bilanse.

Oprócz Paulsona i Bernanke w półtoragodzinnym spotkaniu z demokratyczną przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i kilkunastoma kongresmanami uczestniczył także prezes amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) Christopher Cox.

Szczegóły planu amerykańskich władz nie są znane, lecz przewodniczący demokratycznej większości w Senacie Harry Reid oświadczył, że spodziewa się ich przedstawienia w ciągu kilku godzin.

Wiadomo, że zaproponowane rozwiązanie będzie wymagało uchwalenia nowych przepisów. Pojawiły się w związku z tym wątpliwości, czy realizacja nowego planu ratunkowego nie zajmie władzom zbyt wiele czasu.

Informacja, że amerykańska administracja rozważa utworzenie podmiotu na wzór tego z przełomu lat 80 i 90, obiegła rynki finansowe przed zamknięciem czwartkowej sesji na Wall Street i doprowadziło do nienotowanego od sześciu lat wzrostu głównych indeksów giełdowych nawet o ponad 4 proc.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane