• rozwiń

Hyundai wygrał licytację z Samsungiem i zapłaci 10 mld dol. za działkę. Inwestorzy łapią się za głowy

Hyundai wygrał licytację z Samsungiem i zapłaci 10 mld dol. za działkę. Inwestorzy łapią się za głowy
Foto: Wikimedia Commons Foto: Gangnam należy to najdroższych dystryktów w Seulu

Hyundai zapłaci rekordowe 10 mld dolarów za teren pod nową główną siedzibę w Gangnam - prestiżowym dystrykcie Seulu. Producent samochodów wygrał licytację o to miejsce z Samsungiem. Cena, jaką Hyundai zapłaci za ziemię wywołała niepokój wśród inwestorów, którzy zarzucają koncernowi marnotrawstwo pieniędzy.

Hyundai kupując to miejsce pobił rekord dla pojedynczej działki w Korei Południowej. Działka ma powierzchnię ponad 79 tys. m. kw. Hyundai chce na niej wybudować m.in. wieżowiec dla 18 tys. swoich pracowników. Dotychczasowa siedziba może pomieścić zaledwie 5 tys. osób. Oprócz biura, koncern planuje zbudować na zakupionym terenie park rozrywki i hotel.

Cena jest "nonsensowna"

Inwestorzy i analitycy podnieśli alarm. Ich zdaniem Hyundai, zamiast płacić tak ogromne pieniądze za ziemię, mógłby wypłacić wyższą dywidendę lub zbudować kilka fabryk. - Ta cena jest nonsensem. Byłem oszołomiony - powiedział Kim Sung-soo, jeden z inwestorów Hyundaia. - Nawet, jeżeli weźmiemy po uwagę konkurencję z Samsungiem cena ofertowa jest wygórowana. Spodziewam się, że firma wyda kolejne 6 mld dolarów na rozwój nieruchomości - dodał.

Po tym jak sprzedaż terenu została ogłoszona przez sprzedającego - konsorcjum KEPCO, ceny akcji Hyundaia spadły o 9 proc, najwięcej od trzech lat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane